Mladý svět má vycházet ve čtvrtek, první číslo od 18. února

čtvrtek, 28. ledna 2021, 15:40 Tisk MediaGuru

Návrat časopisu Mladý svět nejprve představí nulté číslo, pravidelně pak bude Mladý svět vycházet každý čtvrtek od 18. února.

Titulní strana nultého čísla Mladého světa, repro: MediaGuru.cz

Titulní strana nultého čísla Mladého světa, repro: MediaGuru.cz

Časopis Mladý svět, který se letos vrátí na trh tištěných časopisů, má vycházet jako týdeník každý čtvrtek. První pravidelné číslo vyjde 18. února, ještě v lednu se ale představí nulté číslo, které vychází 28. ledna s tematickou přílohou věnovanou českým a slovenským značkám. 

Obnovit vydávání časopisu se rozhodlo vydavatelství A 11, které plánuje týdeník Mladý svět tisknout v nákladu 45 tisíc výtisků. Prodejní cena je stanovena na 29 Kč, rozsah na 64 stran. Renovovaný Mladý svět má přinášet rozhovory, reportáže, kulturní a společenský přehled, zábavu i týdenní televizní program.  

Ředitel vydavatelství A 11 Aleš Zavoral už v minulém roce uvedl, že časopisem Mladý svět vstupuje jeho vydavatelství do segmentu společenských časopisů. Uvedení Mladého světa má být jedním z kroků vedoucích k posílení pozice vydavatelství. To se aktuálně chystá vydat i odborné časopisy eko Česko, Transport Journal, dále dětský Špuntík a chce rovněž dokončit pokrytí České republiky s novinami Náš Region.

V segmentu společenských časopisů se má také objevit časopis Instinkt, jehož vydávání po roce a čtvrt obnovuje od 28. ledna Empresa Media. První obnovené vydání Instinktu tak vychází ve stejný den jako nulté číslo Mladého světa. Instinkt bude vycházet jako měsíčník, prodávat se má za 35 Kč. Empresa Media přitom ochrannou známku Mladého světa vlastnila do loňského roku, kdy ji prodala právě vydavatelství A 11. 

-mav-