Kaufland zavádí nový způsob balení masa, nahrazuje plast

neděle, 21. února 2021, 08:35 Aktuality, Retail MediaGuru

Kaufland mění balení čerstvého masa na pultech, nově bude v papírovém přířezu a s kostí navíc v transparentní tašce. Ročně tak ušetří 14 tun plastu.

Nové balení masa se dá recyklovat a ušetři 14 tun plastu ročně, zdroj: Kaufland

Nové balení masa se dá recyklovat a ušetři 14 tun plastu ročně, zdroj: Kaufland

Obchodní řetězec Kaufland přichází od poloviny února s novinkou v balení hovězího, vepřového a drůbežího masa v čerstvých pultech. Maso nově balí do papírového přířezu, produkty s kostí navíc do transparentní tašky. Vrchní část nového přířezu je papírová, spodní tvoří z důvodu zamezení protečení šťávy tenká fólie. Oba díly lze od sebe oddělit a recyklovat.

„Díky tomu, že se maso bez kosti bude balit pouze do papírového přířezu, ročně uspoříme 14 tun plastu. Spotřeba plastových tašek se sníží na třetinu původního objemu,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland. Prodej masa v čerstvých pultech vzrostl za minulý rok o 30 % oproti roku 2019. Tento nárůst podle Renaty Maierl souvisí se současnou pandemickou situací, uzavřením restaurací a škol, lidé se více stravují doma.

Prodej masa u čerstvých pultů v Kauflandu vzrostl za minulý rok o 30 % oproti roku 2019, zdrij: Kaufland

Prodej masa u čerstvých pultů v Kauflandu vzrostl za minulý rok o 30 % oproti roku 2019, zdrij: Kaufland

Úsporu plastů řeší společnost napříč celým sortimentem. V úseku ovoce zelenina Kaufland uspořil za poslední rok přes 100 tun plastu. Nabízí zde tzv. nEKOnečný sáček, který se dá používat opakovaně i prát a nahrazuje jednorázové plastové sáčky. 

Loni v listopadu také představil nEKOnečné víčko. U vybraných výrobků privátních značek přestal používat běžná jednorázová plastová víčka a nahradil je ekologickou variantou pro opakované použití. Tímto opatřením ušetřil dalších 9 tun plastů ročně. Navíc se společnost zavázala, že do roku 2025 sníží množství plastového odpadu nejméně o 20 % a všechny produkty svých privátních značek bude nabízet výhradně v obalech z recyklovatelných materiálů. Kroky společnosti vycházejí z mezinárodní strategie REset Plastic skupiny Schwarz.

Plasty se snaží omezit i ostatní řetězce, naposledy lni v listopadu zavedla Billa opakovaně použitelné sáčky. Sáčky k opakovanému použití nabízí ve svých obchodech také řetězec Lidl, Globus, Penny Market. Albert se spojil s projektem Frusack v jedné ze svých věrnostních kampaní. Všichni navíc nabízejí alternativu k igelitovým taškám a ustupují od prodeje jednorázových plastových výrobků.

Obalko: Obal by měl být recyklovatelný anebo nejlépe žádný

pátek 5. února 2021

-zue-