Věrnostní kartu Kauflandu K-Card používá 1,5 mil. lidí

středa, 17. února 2021, 07:30 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Kaufland zaznamenal za rok fungování s K-Card desítky milionů nákupů a aktuálně ji používá přes 1,5 mil. zákazníků. Nově přidává slevy u partnerů a další benefity.

K-Card slaví rok a má přes 1,5 mil. zákanzíků, zdroj: Kaufland

K-Card slaví rok a má přes 1,5 mil. zákanzíků, zdroj: Kaufland

Obchodní řetězec Kaufland slaví rok od uvedení věrnostní karty Kaufland Card na trh. Aktuálně ji využívá přes 1,5 mil. zákazníků a v rámci výročí přidává Kaufland nové výhody u partnerů. „Za každý nákup nad 500 korun obdrží uživatel K-Card kódy, díky kterým bude moct čerpat slevy u našich partnerů. Může například levněji cestovat, telefonovat či platit méně za elektřinu,“ uvádí Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland. Jde např. o slevy na paliva u čerpací stanice OMV, slevy na tarify u operátora Vodafone či slevy na katalogové ceny elektřiny a plynu u poskytovatele energií E.ON. Další novinkou je možnost sbírání věrnostních bodů za nákupy také na klasickou plastovou kartu.

Věrnostní kartu představil Kaufland v únoru loňského roku. Od té doby s ní byly provedeny desítky milionů nákupů. „Z našich dat vyplývá, že uživatelé s kartou nakupují v průměru jednou týdně. Průměrná cena jednoho nákupu s Kaufland Card je ve vyšších řádech stokorun,“ dodává Maierl. S věrnostní kartou chodí nakupovat nejčastěji ve středu, kdy startují různé akce, dále pak v pátek a o víkendu. Jde o zákazníky, kteří se starají o rodinu, rádi vaří a preferují nákup všeho, co potřebují, na jednom místě.

Kaufland Card mohou zákazníci získat dvěma způsoby: v elektronické podobě stažením Kaufland aplikace v Apple Store nebo na Google Play či ve fyzické formě vyzvednutím v oddělení informací v kterékoli z prodejen. Plastovou kartu lze samozřejmě propojit s tou digitální.

Poměr uživatelů, kteří užívají K-Card přes mobilní telefon a těch s klasickou kartou, je podle Renaty Maierl podobný, mírně vede karta fyzická. Na vybraných 37 obchodech pak je možné aplikaci K-Card propojit se službou K-Scan. Zákazníci nejraději s kartou nakupují mléčné produkty privátní značky K-Jarmark či masné produkty a uzeniny od K-Mistrů od fochu z Modletic.

Kaufland Card nabízí zákazníkům každodenní speciální nabídky a slevy na míru. Nastřádané věrnostní body pak mohou uplatnit v rámci věrnostních programů, nebo je vyměnit za kupóny se slevou na vybranou kategorii zboží. Dále se mohou účastnit i pravidelných soutěží. V rámci oslav se bude hrát mj. o hybridní Škodu Superb, Škodu Octavii Combi, televize LG, či poukázky na nákup v hodnotě 500 Kč.

Kaufland Card má přes milion zákazníků, přidá další benefity

čtvrtek 14. května 2020

-zue-