P&G testuje papírovou láhev pro značku Lenor

sobota, 4. září 2021, 08:00 Aktuality, Retail MediaGuru

Procter & Gamble představil první pilotní papírovou láhev značky Lenor, první prototypy se na regálech objeví příští rok.

zdroj: P&G

zdroj: P&G

Společnost Procter & Gamble představila ve spolupráci s výrobcem papírových láhví Paboco svou první papírovou láhev pro značku Lenor. Zahajuje také pilotní projekt pro západní Evropu, který započne v roce 2022.

Divize Fabric &Home Care společnosti P&G si předsevzala snížit množství plastů v obalech značek Ariel, Lenor, Tide, Downy, Fairy a Cascade. V rámci svého závazku Ambition 2030 má firma cíl snížit do roku 2030 podíl primárních plastů o 50 %.

Alternativní obaly jsou stále dostupnější a jejich rozvoj podporují přední výrobci spotřebního zboží, mimo jiné společnosti The Coca-Cola Company, Carlsberg Group, The Absolut Company nebo L'Oréal. Jejich společnou vizí je vytvořit první 100% biologickou a recyklovatelnou papírovou láhev na světě použitelnou v průmyslovém měřítku.

„Vybraná pilotní značka Lenor již v obalech úspěšně využívá recyklovaný plast. Ve svých evropských průhledných láhvích dosahuje až 100% obsahu recyklovaného plastu,“ uvedl Jerry Porter, první viceprezident pro výzkum a vývoj pro sektor Global Fabric &Home Care.

Od května zavedl Procter & Gamble na českém trhu systém opakovaně plnitelných a použitelných lahví u svých značek péče o vlasy. Vlasovou kosmetiku Head & Shoulders, Pantene, Herbal Essences a Aussie je teď možné zakoupit i v hliníkové lahvi či doplňovacím sáčku.

P&G navýšila svůj reklamní rozpočet o 12 %

pondělí 16. srpna 2021

-zue-