Zásilkovna bude instalovat Z-Boxy u prodejen Tesco

středa, 16. března 2022, 12:10 Aktuality, Retail MediaGuru

Zásilkovna rozšiřuje svou síť výdejních boxů. Nově je bude instalovat také u prodejen Tesco.

Zdroj: Zásilkovna

Zdroj: Zásilkovna

Zásilkovna pokračuje v budování své sítě samoobslužných výdejních boxů, tzv. Z-Boxů, a zahajuje spolupráci s maloobchodním řetězcem Tesco. 

V první fázi spolupráce Zásilkovna umístí Z-Boxy u devíti prodejen, postupně jejich počet rozšíří na 100 provozoven Tesco po celé České republice. Prodejny, kde budou Z-boxy umístěné jsou vybírány tak, aby vhodně doplnily již fungující síť a výdejních míst Zásilkovny.

„Víme, že Z-boxy jsou u prodejen velmi využívané. Zákazníci oceňují, že mohou spojit nákup potravin s vyzvednutím zboží, které si objednali na internetu. Ovládání Z-Boxů je pro ně velmi jednoduché. Navíc jsou tato samoobslužná výdejní místa díky solárním panelům nenáročná na energii, a proto mohou stát prakticky kdekoliv,“ říká Michaela Machovcová, obchodní ředitelka pro rozvoj sítě Z-Boxů.

„Neustále pracujeme na tom, abychom zákazníkům nabídli zákaznický zážitek v prostředí moderního obchodu postaveného nejen na širokém sortimentem potravin a dalšího zboží, ale také řadě doprovodných služeb, které přispívají ke komfortnímu nakupování,“ říká Patrik Dojčinovič, provozní ředitel Tesco pro Českou republiku. Řetězec na tuzemském trhu provozuje 185 kamenných prodejen i vlastní e-shop. 

Zásilkovna začala s instalací samoobslužných výdejních míst v roce 2020. Od té doby bylo přes ně doručeno téměř 3 mil. zásilek. V České republice jich je dostupných téměř 2 100, na Slovenku 500 a v Maďarsku 90.

Z-Boxy jsou vidět v nákupních centrech, na parkovištích, náměstích nebo autobusových zastávkách. Stojí například v areálu jaderných elektráren Temelín a Dukovany, v nemocnicích Bulovka, Vinohrady, Mladá Boleslav a Šumperk, před VŠE v Praze nebo Univerzitou v Hradci Králové. Z řetězců již Zásilkovna spolupracuje s Lidlem. Instalace je domluvena také s dalšími partnery – například se společností CPI Property Group anebo s developerskou skupinou FINEP Holding.

Samoobslužná místa zažívají na českém trhu boom. Alza jich měla ke sklonku loňského roku více než 1800, své boxy mají i přepravní služby WeDo, DPD nebo PPL. Vlastní výdejní místa má také Rohlík nebo Pilulka. Samoobslužná výdejní místa potravin s oddělenými teplotními režimy zavádí i družstvo COOP.

-stk-