Biopekárna Zemanka připravila s Mamacoffee sušenky

středa, 20. dubna 2022, 06:54 Aktuality, Marketing MediaGuru

Z kávové sedliny z kavárenského řetězce Mamacoffee vytváří Biopekárna Zemanka kávové sušenky.

Zdroj: Biopekárna Zemanka

Zdroj: Biopekárna Zemanka

Biopekárna Zemanka představuje další cirkulární projekt. Ve spolupráci s kavárenským řetězcem Mamacoffee připravuje kávové sušenky z kávové sedliny. Od března jsou dostupné v Kauflandu, od poloviny dubna i v nově otevřené brandové prodejně Zemanky v centru Prahy. Nová spolupráce navazuje na podobné projekty, kdy se zpracovávají zbytkové suroviny z výroby partnerské firmy – již dříve tak vznikly sušenky či krekry ve spolupráci s řetězcem UGO, Ikea nebo Plzeňským Prazdrojem.

„Našim posláním je vyrábět potraviny, které jsou zdravé pro přírodu a chutné pro lidi. Proto od našeho založení pečeme z certifikovaných bio surovin a v posledních dvou letech rozšiřujeme naše portfolio také o cirkulární produkty. Díky tomu už jsme dokázali našim partnerům zpracovat více než tunu kvalitní a chutné druhotné suroviny,” komentuje spolupráci Jan Zeman, zakladatel a majitel Biopekárny Zemanka.

Aktuální spoluprací Mamacofee a Biopekárny Zemanka je každý měsíc zpracováno až několik desítek kilogramů kávové sedliny. Do sušenek se spolu s dalšími ingrediencemi v bio kvalitě přidá také strouhaný kokos pro jemnější chuť.

„Denně spotřebujeme v našich kavárnách velké množství výběrové fair trade kávy a trápilo nás, že sedlinu dál zcela nevyužijeme. Jsme proto nadšeni z toho, že takto kvalitní surovina si našla své další uplatnění a vzniknou z ní skvělé sušenky,” vyjadřuje se ke spolupráci Lukáš Čašek z mamacoffee. 

Biopekárna Zemanka otevírá svůj vlajkový obchod

úterý 12. dubna 2022

-stk-