ČT posouvá termín prezidentské debaty na neděli 8. ledna

úterý, 20. prosince 2022, 09:50 TV MediaGuru

Česká televize odvysílá debatu před prvním kolem prezidentských voleb na ČT1 a ČT24 v neděli 8. ledna od 20 hodin. Hostit ji bude Národní muzeum.

Zdroj: ČT

Zdroj: ČT

Česká televize odvysílá první velkou prezidentskou debatu v neděli 8. ledna. Pozváni do ní budou všichni oficiální kandidáti. ČT v úterý uvedla, že změnila původní termín Superdebaty tak, aby vyšla vstříc divákům, kandidátům i proto, aby téma prezidentských voleb nebylo už dále zatěžováno diskuzemi o křížících se termínech televizních debat.

„V České televizi si velmi dobře uvědomujeme celospolečenský význam a závažnost prezidentské volby, proto odmítáme z předvolebních debat dělat souboj vysílatelů. Pro nás je naopak důležité to, abychom zajistili co nejlepší informační servis pro diváky a nezasahovali nijak do předvolebních kampaní. To jsou důvody, proč přesouváme debatu před prvním kolem voleb na nedělní večer,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

ČT na začátku prosince oznámila, že první velkou debatu odvysílá ve čtvrtek 12. ledna. Tento den si ale vybrala také TV Nova a hrozila tak kolize a to, že by v některé z debat kandidáti chyběli. Nova zařadí ve čtvrtek 12. ledna dvě debaty: jednu od 17:00 a druhou od 20:00. TV Prima odvysílá diskuze před prvním kolem ve středu 4. a 11. ledna. Český rozhlas chystá debatu na páteční poledne 13. ledna.

Česká televize se už v listopadu pokusila předvolební „souboj“ televizí o kandidáty i termíny vysílání vyřešit nabídkou společné debaty všech vysílatelů, komerční televize ale odmítly.

Předvolební debaty České televize se historicky vždy z hlediska sledovanosti řadily k nejvyhledávanějším pořadům celého roku na všech televizích, uvedla dále ČT. Poslední Prezidentský duel se s 2,7 miliony diváků stal nejen nejsledovanějším pořadem roku na celém TV trhu, ale i nejsledovanější politickou debatou v historii měření sledovanosti.

Debatu před prvním kolem volby odvysílá ČT1 a zpravodajská ČT24 v neděli 8. ledna od 20 hodin. Hostit ji bude Národní muzeum.

-mav-

ČT plánuje finální prezidentskou debatu ve stejný den jako Nova

čtvrtek 1. prosince 2022

Křeslo v debatě necháme prázdné, pokud kandidáti nepřijdou

čtvrtek 15. prosince 2022

-mav-