SkyShowtime převezme v Česku od HBO Max seriál Bez vědomí a další tituly

úterý, 10. ledna 2023, 10:45 TV MediaGuru

Dohoda SkyShowtime s Warner Bros. Discovery zahrnuje exkluzivní práva pro celou Evropu včetně Česka na více než dvacítku HBO Max Originálů včetně 168 epizod původních seriálů. Jsou mezi nimi chystané a již odvysílané tituly.

Bez vědomí, zdroj: HBO Max

Bez vědomí, zdroj: HBO Max

Streamingová služba SkyShowtime a společnost Warner Bros. Discovery oznámily důležitou akviziční dohodu. Na platformě SkyShowtime, která svůj vstup na český trh plánuje letos v únoru, budou mít v roce 2023 premiéru tří zcela nové seriály pod hlavičkou Originals a služba získá exkluzivní práva na více než 150 hodin pořadů od Warner Bros. Discovery. Dohoda obsahuje nejen nové, ale také dříve odvysílané původní pořady. Finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Nové pořady, které budou označeny jako SkyShowtime Originals, zahrnují tituly ID (Finsko a Švédsko), Víťaz (Česká republika a Slovensko) a Warszawianka (Polsko). SkyShowtime navíc uvede premiéru druhé sezóny Por H o ​​Por B (Španělsko). První sezóna Por H o ​​Por B bude k dispozici také ve službě SkyShowtime. Termíny premiér těchto pořadů budou oznámeny v následujících měsících.

Mezi další pořady získané v rámci dohody patří několik seriálů, které měly nedávno premiéru na HBO Max, ale nyní budou mít své exkluzivní místo na SkyShowtime. Jsou to Beartown (Švédsko), Beforeigners (Norsko), Kamikaze (Dánsko), Lust (Švédsko) a The Informant (Maďarsko). SkyShowtime bude mít možnost získat celosvětová práva na jakékoli obnovené pořady a také možnost objednat si nové řady pro několik dalších formátů. Mezi tyto tituly patří: Spolu & Hladoví (Česká republika), Foodie Love (Španělsko), Hackerville (Rumunsko), No Activity (Španělsko), One True Singer (Rumunsko), Pray, Obey, Kill (Švédsko), Ruxx (Rumunsko), Success (Chorvatsko), Todo Lo Otro (Španělsko), Bez vědomí (Česko), Tuff Money (Rumunsko) a Welcome to Utmark (Norsko). Všechny získané pořady budou k dispozici předplatitelům SkyShowtime na všech 22 trzích včetně Česka.

„Toto je přelomová dohoda pro SkyShowtime, která nám poskytuje okamžitou oporu v původním programovém prostoru v dostatečném předstihu před plánem. Lokální programování je důležitou součástí naší strategie,“ uvedl generální ředitel SkyShowtime Monty Sarhan

Placená videoslužba Skyshowtime chce na českém trhu zahájit v letošním únoru. Svoji evropskou expanzi odstartovala loni v září, když byla spuštěna v Dánsku, Finsku, Norsku a Švédsku. Poté se postupně rozšiřovala do dalších zemí. SkyShowtime je společnou službou firem Comcast Corporation a Paramount Global

Službu HBO Max, která se loni v březnu transformovala v Česku z původní HBO Go, provozuje společnost Warner Bros. Discovery, která v polovině loňského roku zastavila původní produkci ve většině evropských zemích. Zároveň se po fúzi mateřských společností plánuje sloučení služeb HBO Max a Discovery+.

-lukpol-