Do AKA vstupuje agentura DDB Prague

neděle, 2. dubna 2023, 08:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Asociace komunikačních agentur přijala do svých řad nového člena. Je jím reklamní agentura DDB Prague.

Zdroj: DDB

Zdroj: DDB

Asociace komunikačních agentur (AKA) se rozrostla o nového člena, a tím je reklamní agentura DDB Prague. Její hlavní motivací pro vstup je možnost otevření problematiky reklamy jako nákladové položky a motivace nových talentů.

Na posledním zasedání prezidia AKA byl přijat nový člen asociace, reklamní agentura DDB. Podle jejího CEO Jana Faflíka obor komunikace dlouhodobě trápí dvě věci. Jako první hrozbu vnímá nedostatek kreativních talentů se zájmem o reklamní branži a další problém vidí ve vnímání reklamy jako nákladové položky. Oba zmíněné problémy pak leží na ramenou nejen agentur, ale i samotných zadavatelů. 

„Jsme rádi, že jsme se stali členy AKA a můžeme tak přispět k diskusi o budoucnosti našeho oboru. Spolupráce s Asociací nám umožní navázat kontakty s dalšími významnými hráči na trhu a získat nové poznatky a zkušenosti,“ objasňuje Jan Faflík, CEO DDB. 

„AKA je profesní organizací, která se primárně věnuje výchově a vzdělávání nových talentů a snaží se zatraktivnit práci v reklamních agenturách pro mladé lidi. Přijetím DDB do AKA se organizace posiluje o dalšího zkušeného a inovativního partnera, který přinese nové nápady a pohledy na řešení problémů, kterým čelí reklamní průmysl,” dodává Kateřina Hrubešová, ředitelka AKA.

Agentura DDB byla založená v roce 1949 v New Yorku a dnes má více než 200 poboček v 90 zemích světa. Tým pražské pobočky tvoří 75 lidí 15 různých národností. V roce 2020 se k ní přidala i DDB FTW, první globální agentura zaměřená na gaming a e-sport. Mezi její klienty patří například McDonald’s, Komerční banka, Volkswagen Užitkové vozy, Mars, GrandOptical, Rossmann, Magistrát hlavního města Prahy, CZC, Panzani a mnoho dalších.

-stk-