Möbelix spouští koncept prodejen Möbelix Compact

středa, 26. dubna 2023, 12:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Koncept menších prodejen Möbelix Compact cílí na zákazníky v regionech, nabídne vybraný sortiment i možnost plánování nábytku. První pobočka v tomto konceptu se otevírá v Kladně, další mají následovat.

Zdroj: Möbelix

Zdroj: Möbelix

Společnost Möbelix, zaměřující se převážně na prodej nábytku a doplňků do domácnosti, má aktuálně po celé České republice 14 obchodů. Nově spouští koncept menších prodejen Möbelix Compact, který bude dostupný i zákazníkům z regionálních měst. První česká pobočka s vybraným sortimentem se otevře 26. dubna v Kladně a další budou následovat v jižních Čechách a na Moravě.

Jde o obchod s vybraným sortimentem, který má zákazníkům z různých regionů zpřístupnit a usnadnit nakupování v kamenné prodejně. Ti zde najdou nejprodávanější produkty. Nový koncept klade také důraz na možnost objednat si sortiment z e-shopu a zároveň nabízí možnost naplánovat si nábytek do domácnosti podle přání zákazníka.

„Koncept menších prodejen Möbelix Compact zahušťuje prodejní síť v regionech. Chceme přiblížit trendový nábytek a moderní doplňky jejich spotřebitelům mimo tradiční spádová centra,“ říká Marek Šulc, marketingový manažer Möbelix.

Koncept regionálních prodejen má značka zavedený i na Slovensku. Z průzkumu, který pro Möbelix zpracovala společnost GfK, vyplynulo, že o podobný koncept mají zájem i čeští zákazníci. Výzkum ukázal, že až pro 47 % respondentů je při výběru prodejen s nábytkem důležitá jejich dostupnost. Kromě Prahy mohou zákazníci navštívit prodejny také v Brně, Plzni, Ostravě, Liberci nebo v Pardubicích a Českých Budějovicích.

„Výzkum poukázal rovněž na to, že celých 44 % dotazovaných hledá inspiraci pro nákup nábytku a získávání informací přímo v obchodech. Důvodem online vyhledávání nábytku je zpravidla cenové srovnání a vyhledávání konkrétních produktů. I z tohoto důvodu chceme českému zákazníkovi zkrátit cestu k našim produktům a nabídnout v prodejnách Compact nejoblíbenější sortiment,“ doplňuje Marek Šulc.

-mav-