Grizly.cz uvažuje o vyšším zastoupení v kamenném retailu

pátek, 1. března 2024, 09:55 Aktuality, Marketing, Reklama, Retail MediaGuru

E-shop Grizly.cz chce rozšířit svou přítomnost v kamenném retailu.S maskotem oranžového medvěda bude komunikovat i nadále. 

Zdroj: FB Grizly.cz

Zdroj: FB Grizly.cz

Grizly.cz, olomoucký e-shop s oříšky a dalšími zdravými potravinami působící dnes na pěti trzích, má za sebou úspěšný rok. Loňské tržby dosáhly 655 milionů korun, což je o 25 % více než předcházející rok. Značka od roku 2021 komunikuje v televizi s maskotem oranžového medvěda a s tím hodlá i pokračovat. Zároveň plánuje expanzi do kamenného retailu. 

Téměř 80 % prodejů tvoří e-shopu jeho privátní značka Grizly. „Naši značku Grizly vnímáme jako značkovou a je garancí toho, že víme o surovině a jejím zpracování téměř vše,“ popisuje na dotaz marketingový ředitel společnosti Petr Miklík s tím, že jedním z hlavních cílů pro letošní rok je její budování a skladba produktů. „Ostatní značky jsou pro nás primárně doplňkový sortiment,“ dodává. 

V marketingu sází Grizly nejen na digitál, ale již tři roky i na televizi, kterou zařadil i do letošního mediamixu. První kampaň běžela od poloviny ledna do druhé poloviny února. „Tento způsob reklamy nám pomáhá v oslovení široké veřejnosti a plnění jednoho z cílů dostávat téma oříšků a zdravějšího stravování do širokého povědomí,“ přibližuje Miklík. Svou offline prezentaci plánuje e-shop dále posílit, a to především v oblasti retailu a přímo míst fyzického nákupu. 

V kampani využívá firma maskota v podobě oranžového medvěda Grizly, s nímž chce pracovat i nadále. 

Původně online prodejce postupně rozšiřuje svou přítomnost v kamenném retailu. Již nyní provozuje prodejnu v Olomouci a další pobočky zvažuje. „Uvažujeme o vyšším zastoupení v rámci kamenného retailu různými způsoby a forma dalších obchodů je jednou ze zvažovaných možností. Jednáme s několika partnery, ale přesná umístění ještě nejsou známá,“ dodává Miklík

-stk-