Festival reklamy PIAF příští rok už koncem dubna

pátek, 23. září 2011, 11:58 Aktuality MediaGuru

Mezinárodní festival reklamy PIAF (Prague International Advertising Festival) se příští rok odehraje o něco dříve – 25. a 26. dubna 2012. Do soutěžní poroty jsou nominování reklamní tvůrci z celého světa. Dvoudenní konference opět přivítá převážně zahraniční přednášející v oblasti marketingu a komunikace z celého světa.

Festival PIAF už začal připravovat třetí ročník. Soutěžní kategorie, které uvedl v květnu letošního roku, se osvědčily a budou pilířem festivalu i nadále. Organizátoři také usilují o dohodu s Národní galerií tak, aby festival opět proběhl ve Veletržním paláci.

„V tuto chvíli začínáme oslovovat potenciální členy poroty. Chceme pro PIAF získat jak vynikající kreativce z celého světa, tak marketéry z firem, které staví svůj úspěch na kreativitě,“ říká Marek Hlavica, ředitel PIAF.

Pomocníkem při vyhledávání porotců je i loňská inovace festivalu – celosvětový rating kreativních ředitelů PIAFYS (PIAFind YourSelf). Ti sbírají body od jednoho ročníku PIAF do druhého. Podle výsledků prvního ročníku ratingu se kreativcem roku stal Luiz Sanches, kreativní ředitel brazilské agentury AlmapBBDO. V současné době už jsou k dispozici i průběžné výsledky zahrnující mezinárodní festivaly včetně Cannes Lions, kde jsou aktuálně na prvním místě Mark Fitzloff a Susan Hoffman, kreativní ředitelé americké agentury Wieden+Kennedy, tvůrci kampaně Old Spice.

-mav-