Škoda spouští kampaň na Rapid Spaceback

čtvrtek, 17. října 2013, 14:42 Reklama MediaGuru

Automobilka Škoda se v nové kampani ptá: „Proč se držet při zemi?“

Škoda startuje kampaň na novinku letošního podzimu – model Rapid Spaceback, který byl představen minulý týden na Designbloku. Integrovaná komunikační kampaň s názvem „Proč se držet při zemi?“ bude probíhat v kompletním mediamixu v říjnu a v listopadu. Vzhledem k cílové skupině důležitou roli sehrají především internet a sociální média, kde bude využito netradičních formátů.

V televizi byla kampaň zahájena v minulém týdnu nasazením desetivteřinových teaserů. Od 17. října jsou vysílány třicetivteřinové spoty, které doplňují sponzorské vzkazy. Na stanici Prima Cool budou integrovány přímo do jinglu.

Dále komunikace poběží v tisku, především ve společenských, life-stylových a automobilových titulech, kde bude nejčastěji využito dvoustránkových a celostránkových formátů. Spotová kampaň bude probíhat také v rádiu. V outdooru bude k vidění mimo jiné velkoformátový branding Národního divadla.

Na internetu byla spuštěna mikrostránka MůjRapid.cz, kde běží on-line projekt s podtitulem „Kult Rapidu“, který formou příběhů, videí a archivních fotografií mapuje osmdesátiletou historii vozů Rapid od počátků po současnost – až po příchod nového Rapid Spaceback. Kromě toho umožňují stránky díky propojení se službou Google StreetView i virtuální testovací jízdu.

V rámci kampaně bude také vyhlášena FB soutěž, která je založena na principu 3D konfigurátoru. Soutěžící si budou moci vytvořit design vozu, své výtvory sdílet a vyhrát nový vůz v maximální výbavě podle vlastního návrhu.

Komunikaci na internetu doplní netradiční formáty bannerů, reklama na Facebooku a QR kódy, které odkazují na interaktivní mobilní katalog.

Kampaň připravila agentura Leagas Delaney. Produkci reklamního spotu zajistila společnost Stillking. Režie spotu se ujal Pleix. Píseň „Zero Gravity“ složili pro společnost Škoda Malte Hagemeister a Kristian D. Nord.

digitální kampaní vypomáhá agentura Zaraguza. Produkci videí o kultu Rapidu zajistila česká agentura RB Production.

-kch-