Rada pokutuje BBC za neodvysílání bloků ČRo

čtvrtek, 06. března 2014, 14:23 Aktuality, Rádio MediaGuru

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) uložila provozovateli BBC Radiocom pokutu 100.000 korun za údajné neplnění licenčních podmínek. Upozornila, že stanice loni do vysílání nezařazovala programové bloky dodávané Českým rozhlasem. Rada o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Správní řízení v této věci rada zahájila již loni v dubnu.

Společnost BBC Radiocom s Českým rozhlasem spolupracovala až do loňského převzetí firmou Lagardere Active ČR. Na podmínce vysílat dopoledne a odpoledne dva dodávané tříhodinové bloky Český rozhlas trval. Lagardere naopak začal využívat vlastní materiály připravované v rámci projektu ZET, což podle něj zákon i licenční podmínky umožňují.

Rada, která se nyní přiklonila na stranu Českého rozhlasu, při svém rozhodnutí posuzovala vysílání z 24. března, kdy podle ní provozovatel nedodržel stanovené programové a vysílací schéma. Firmě zároveň uložila povinnost uhradit náklady správního řízení 1000 Kč.

BBC Radiocom, provozující v Česku stanici BBC, byla na začátku loňského roku převedena pod mediální skupinu Lagardere Active ČR. Spolupráce BBC a ČRo tak oficiálně skončila na konci února. ČRo proti převzetí podal stížnost mimo jiné u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Tehdejší schválení transakce RRTV napadl rozhlas také soudně; na konečný výsledek u Nejvyššího správního soudu se zatím čeká.

Lagardare Active ČR je českou pobočkou nadnárodní mediální skupiny Lagardere, provozuje například rádia Evropa 2, Frekvence 1 a Bonton.

-čtk-