Albert přidává digitální cenovky, má jich 600 tisíc

středa, 1. září 2021, 07:15 Aktuality, Retail MediaGuru

Albert za poslední rok nainstaloval 300 tisíc elektronických cenovek. Celkově jich má 600 tisíc, využívá je každá třetí prodejna. Do konce roku je zavede na další desítce prodejen.

Digitální cenovky, zdroj: Albert

Digitální cenovky, zdroj: Albert

Obchodní řetězec Albert za poslední rok nainstaloval ve svých obchodech po celé České republice téměř 300 tisíc elektronických cenovek. Celkově jich má 600 tisíc a využívá je každá třetí prodejna. Do konce roku je plánuje zavést v další desítce obchodů. Elektronické cenovky najdou zákazníci nejčastěji v čerstvém sortimentu, jako je pečivo, ovoce či zelenina.

„Kromě čerstvých oddělení se zákazníci setkají s elektronickými cenovkami také u kosmetiky, čistících a pracích prostředků, v pokladní zóně a vybraných kategoriích trvanlivého zboží, jako je káva, čaj, dětská výživa, sušenky či cereálie. Vybrané městské supermarkety, například na Florenci v Praze či v Jesenici mají elektronické cenovky u velké většiny produktů,“ říká Tomáš Kořínek, manažer projektu digitálních cenovek prodejen Albert.

Digitální cenovky šetří papír a např. u pečiva umožňují také plošné nastavení slev ve stanovenou dobu před zavírací dobou. V prodejnách se tak předchází plýtvání potravinami. „Ve vybraných prodejnách zlevňujeme dvě hodiny před zavírací dobou pečivo o padesát procent s cílem předejít jeho plýtvání. Sleva se v průběhu chvíle propíše a zákazník se může rozhodovat podle nové ceny,“ dodává Tomáš Kořínek. 

Řetězec začal s testováním v lednu 2019 a loni v srpnu již měl 280 tisíc cenovek na 45 prodejnách.

Elektronické cenovky používají i další řetězce. V létě 2018 je ve velkém nainstaloval jako první na své prodejny Kaufland, který je využívá v úsecích ovoce a zeleniny.  Od května 2018 začal digitální etikety testovat řetězec Billa na prodejně v Poděbradské ulici v Praze, v červenci 2019 pak dokončil implementaci na dalších deseti prodejnách a další jejich rozšíření má v plánu letos. V retailu je zatím nejdále Tchibo, které má digitální cenovky na všech svých prodejnách a využívají je také Alza. cz, Datart nebo CZC.cz.

Albert zavádí digitální cenovky na 45 prodejen

pátek 28. srpna 2020

-zue-