Český rozhlas postaví nový tým pro podcast Vinohradská 12

středa, 26. ledna 2022, 16:25 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas postaví nový tým pro svůj podcast Vinohradská 12. Vyplynulo to ze středečního jednání Rady Českého rozhlasu.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas postaví nový tým pro svůj podcast Vinohradská 12. Vyplynulo to ze středečního jednání Rady Českého rozhlasu, na kterém byli představeni ředitel zpravodajství ČRo Ondřej Suchan a nový šéfredaktor serveru iRozhlas.cz Martin Samek.  

Martin Samek se vedení serveru iRozhlas.cz ujme oficiálně od 1. března 2022. V pozici nahrazuje Radka Kedroně, který odchází do Seznamu. Radním ČRo Martin Samek řekl, že prioritní témata webu iRozhlas.cz pro nadcházející období jsou příprava na komunální volby, předsednictví ČR v EU, kampaň před prezidentskými volbami a významné sportovní akce. V plánu je také spolupráce s investigativním týmem ČRo. 

Redakci iRozhlas.cz bude nutné také personálně doplnit, a to kvůli odchodům na mateřskou dovolenou a odchodu jednoho z editorů, zmínil dále Samek. Celkem jde asi o tři pozice. 

Podle generálního ředitele Reného Zavorala nehodlá Český rozhlas projekt iRozhlas.cz opouštět a oslabovat. Uvedl, že situaci vnímá a chce zabezpečit konkurenceschopné odměňování redaktorů webu. „Chceme mít na iRozhlas.cz dobře zaplacené kolegy, aby neodcházeli ke konkurenci," uvedl. 

Stávající tým podcastu Vinohradská 12 odchází stejně jako Kedroň do Seznam.cz. Nový tým chce Český rozhlas postavit, jeho personální složení se v tuto chvíli řeší. 

Stávající ředitel zpravodajství ČRo Ondřej Suchan se ujal pozice na začátku roku, pověřen byl dočasně poté, co se zaměstnanci ČRo vzbouřili proti jmenování Jitky Obzinové. GŘ Zavoral ve středu naznačil, že Suchan by se mohl po období tří měsíců stát i řádným ředitelem zpravodajství, bude-li chtít. „Pokud by neprojevil zájem, jsme připraveni nejprve vypsat interní výběrové řízení, aby dostali šanci kolegové z rozhlasu, pokud bychom neuspěli, tak půjdeme externí cestou," uvedl Zavoral k výběrovému řízení na nového ředitele zpravodajství.

Vzhledem k neměnné výši koncesionářského poplatku a rostoucím nákladům na provoz  přistoupí letos Český rozhlas k reorganizaci. Odejít má 5 % zaměstnanců, tj. cca 60  z 1400 zaměstnanců ČRo. 

-mav-