Televize posílí březnový prime-time, zařadí několik novinek

pátek, 1. března 2024, 07:25 TV MediaGuru

V březnovém večerním televizním vysílání největších skupin se objeví několik premiérových pořadů.

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Do televizního březnového hlavního vysílacího času míří několik nových pořadů, které uvedou jak komerční hráči, tak Česká televize. Navážou tak na programové novinky zpočátku nového roku a především komerční televize budou chtít podchytit nástup jarní reklamní sezóny. K hlavním novinkám se řadí především seriály a reality show na nejsilnějších televizních komerčních stanicích, ve vysílání České televize se přidají i nové dokumentární série nebo talk show.

Od neděle 3. března se uvede na ČT1 seriál To se vysvětlí, soudruzi!, který satiricky ztvárňuje zkoumání paranormálních jevů v bývalém Československu.

Na obrazovkách TV Nova zahájí v úterý 5. března nová řada reality show Survivor, vysílat se bude v úterý a ve středu od 21:40. Na Voyo měla premiéru už v tomto týdnu (úterý 27. února). TV Nova také chystá do vysílání nové díly pořadů Utajený šéf a Superlov – na potvrzení jejich začátku se zatím čeká. 

V poslední třetině března, v sobotu 23. března, bude mít na TV Prima premiéru gastronomická soutěžní reality show Česko na grilu, ve které se utkají proti sobě páry a jejich výkony posoudí dvojice kuchařů Zdeněk Pohlreich a Martin Svatek.

Sobotní večerní zábavu zastoupí na ČT1 od stejného data nové díly pořadu Zázraky přírody, které tak nahradí stávající soutěž Peče celá země.

Nedělní premiérová tvorba dostane nový náboj uvedením seriálů připravených pro videolsužby na vyžádání. Prima od neděle 24. března zařadí seriál Vytoč mého agenta (podle originální předlohy Call My Agent), komediálně nahlížející na dění v castingové agentuře. Herci, které agentura zastupuje, hrají v seriálu sami sebe.

O týden později uvede Nova do nedělního vysílání svůj seriál Iveta, který výjimečně zařazuje ze své původní produkce Voyo Originál jako dárek k 30. výročí vysílání TV Nova. Odvysílá dvě řady, tedy šest dílů.

Na ČT2 uvidí diváci novou talk show Lucie Výborné s názvem Výborná show. Nově se také uvede dokumentární série My, občané Protektorátu, odkrývající pohled na život a soukromí občanů Protektorátu Čech a Moravy. ČT2 také nabídne nové díly pořadu Krajinou vína, tentokrát se vydá na Slovensko. 

První kanál ČT1 nabídne v březnu roční bilanční rozhovor s prezidentem Petrem Pavlem a tradičně také udílení filmových cen Český lev.

Výběr nových pořadů pro březnové vysílání v prime-time

den datum čas TV pořad
neděle 3.3. 20:00 ČT1 To se vysvětlí, soudruzi!
úterý  5.3. 21:40 Nova Survivor CZ & SK
středa 6.3. 21:40 Nova Survivor CZ & SK
středa 6.3. 20:55 ČT2 Krajinou vína po Slovensku
čtvrtek 7.3. 20:00 ČT2 Výborná show
pátek 8.3. 20:00 ČT1 Rok s prezidentem
sobota 9.3. 20:00 ČT1 Český lev - ceny ČFTA
úterý  12.3. 20:00 ČT2 My, občané Protektorátu
sobota 23.3. 20:10 Prima Česko na grilu
sobota 23.3. 20:00 ČT1 Zázraky přírody
neděle 24.3. 20:10 Prima Vytoč mého agenta
neděle 31.3. 20:20 Nova Iveta

Pozn.: Data značí první uvedení pořadů do vysílání v příslušném dni. 

-mav-