Nové Centrum Chodov nabídne přes 300 značek

centrum-chodov-1
Zrekonstruované Centrum Chodov otevírá ve středu 11. října. Nabídne obchody, restaurace, kina i spa.

Ve středu 11. října se po tříleté rekonstrukci veřejnosti představí nová podoba Centra Chodov. V průběhu úprav se prostor rozrostl z necelých 61 000 m2 na 102 266 m2, což ho řadí mezi největší obchodní centra v zemi. Co do počtu prodejních jednotek, kterých nabídne více než 300, se stává na území České republiky dokonce centrem největším. Přes rekonstruovaný Chodov se rozhodla vstoupit na český trh i řada zahraničních značek

Nové prodejny v Centru Chodov

Z nových značek se v Centru Chodov představí například dekorace Zara Home, móda Oysho, Pink Woman, Yamamay, Boux Avenue, Armani Exchange, šperky Thomas Sabo či sportovně laděné AW Lab nebo elektronika Denon. V oblasti gastronomie zde otevře svou první provozovnu v České republice pizzerie Andiamo. 

Nově bude na Chodově přítomna značka COS, která doposud měla svou jedinou pobočku v Pařížské. Druhou prodejnu zde bude mít i rakouská společnost Högl, jež má prodejnu v ulici Na Příkopě. Své zastoupení rozšiřuje na Chodově i holdingová společnost Max Mara Fashion Group, která přichází se do centra se značkou Marella a Weekend Max Mara. Mezi další značky patří například House, Cropp Town, Piquadro či Tezyo. Svou první monobrandovanou prodejnu zde otevře i značka Converse.

U příležitosti rekonstrukce investovaly mnohé značky do remodellingu či zvětšení své prodejní plochy. Za zmínku stojí značka Gant, Mohito nebo H&M, která bude nově využívat 3000 m2, či knihkupectví Luxor. Nový koncept hypermarketu zde představil také Albert.  

Seznam všech značek si můžete prohlédnout zde.

„Naší snahou bylo dát Centru Chodov další rozměr, posunout ho na vyšší úroveň. Chtěli jsme vytvořit nejen komerční, ale i volnočasovou destinaci s významem pro celý region, jež bude navíc plně odpovídat standardům 21. století. Pevně věřím, že pro návštěvníky dneškem začíná nová éra v oblasti nakupování a zábavy,“ uvedl Arnaud Burlin, ředitel společnosti Unibail-Rodamco pro střední a východní Evropu, jež do rekonstrukce investovala částku ve výši 170 milionů eur (4,4 miliardy korun).

centrum-chodov-3

Nové Centrum Chodov nabídne přes 300 prodejních jednotek, foto: Unibail-Rodamco.

Design exteriérů pochází z dílny britského studia Benoy, za interiéry stojí firma Saguez & Partners. Nové prostory obohacují designové prvky jako například lustry od Lasvitu, které jsou dynamicky nasvíceny a reagují na hudbu, či interaktivní prvky od holandského studia Drift složená z textilních květin, jež se díky speciální technologii otevírají a uzavírají v závislosti na pohybu návštěvníků v prostoru pod nimi. V osvětlení se také výrazně pracuje s denním světlem.

Interaktivní osvětlení od holandského studia Drift, foto: Unibail-Rodamco.

centrum-chodov-10

Osvětlení od společnosti Lasvit, foto: Unibail-Rodamco.

V rámci centra je rovněž hodně prostoru věnováno relaxačním zónám i herním plochám. V rámci Music Lounge si mohou zákazníci díky speciálním zvukovým „sprchám“ a propojení přes Bluetooth poslechnout či sdílet svou oblíbenou hudbu. Pro mladší generaci je určena Teen zone, v níž je možné nejen poslouchat hudbu, ale i sledovat videa či pořizovat selfie. Dětem je určen interaktivní dětský koutek, kde se mohou vzdělávat v oblasti ochrany planety a ekologické udržitelnosti.

Součástí centra je inovativní koncept The Designer Gallery, prostor prezentující v designovém prostředí 23 předních zahraničních i lokálních značek. Jejím jádrem je Concept Store Czech Labels & Friends Kataríny Král, který nabízí desítky českých značek a autorských kolekcí návrhářů. Exkluzivně zde budou k dostání kolekce Pavla Berkyho, vítěze reality show The Way, kterou organizovalo Centrum Chodov, stejně jako jejích finalistů Jiřího Kalfaře a Lay Sedlákové.

Důraz je kladen i na gastro koncepty. V rozlehlé restaurační zóně Grand Kitchen, jejímž ambasadorem se stal šéfkuchař Marek Radistch z Kampa Group, se nachází více než 40 restaurací. Rozdělena je na fast foodovou a restaurační část s obsluhou. Návštěvníci si mohou vybrat i mezi novými restauracemi Mondieu, Pizza Hut, Vapiano a Vegg-Go. Premiéru bude mít na Chodově také nový koncept Andiamo Ristorante ze sítě restaurací Andiamo Group působících na Slovensku. Postaven je na vlastní výrobě těstovin a pečení ručně točené pizzy v klasických pecích na dřevo.

occhodov_grandkitchen

V prostoru Grand Kitchen se nachází více než 40 restaurac, foto: MediaGuru.

V Grand Kitchen je servírováno pouze na porcelánovém nádobí, stoly zdobí vázy s bylinkami, k dispozici jsou různé typy nábytku, osvětlení a dekorace. Zázemí doplňuje dětský koutek s mikrovlnnou troubou na příkrmy, ohřívačkou lahviček a dětskou hrací zónou.

oc-chodov_familyzone

Prostor pro rodiny s dětmi s mikrovlnkou i ohřívačkou lahviček, foto: MediaGuru.

Na ploše 5 783 m2 se v Centru Chodov nachází také Cinema City s 18 sály využívající nejnovější digitální technologie, včetně tří VIP salů a jedním 4DX kinosálem. Filmy v něm může současně sledovat více než 2 600 diváků. Další část Centra Chodov je věnována relaxaci. Na ploše 1 200 m2 bude v příštím měsíci otevřen na střeše saunový komplex, už nyní funguje spa nabízející kosmetické a masážní služby. Na 1500 m2 je k dispozici fitness BBC.

Pozornost byla věnována i navigaci, jež používá interaktivní systém. Součástí je také mobilní aplikace, přes níž může návštěvník pohodlně najít své zaparkované auto. Parkoviště nabídne celkem 3 433 parkovacích míst, k orientaci poslouží barevný světelný systém. „Pro nás je nejdůležitější zákaznická zkušenost. Cílem je doručit zákazníkům vysoký komfort a prožitek z nakupování,“ popsala Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov, s tím, že Centrum Chodov už obdrželo certifikát 4hvězdičkové kvality společnosti Unibail-Rodamco, garantující návštěvníkům nejlepší zážitek z nakupování. Certifikát je v Evropě auditován společností SGS. Novinkou na Chodově je i koncept Click and services, jenž nabízí „čtyřhvězdičkový“ servis, spočívající v možnosti zapůjčení dětských kočárků, deštníků, invalidních vozíků či her pro děti. V prostoru od studia Kyzlink Architects se nachází výdejní místo Zásilkovny i dvě převlékací kabinky.

clickandservices

Click and services slouží i jako výdejní místo Zásilkovny, foto: MediaGuru.

-stk-

Zařazeno v rubrice: Marketing

DISKUSE

Registrační formulář

Zpravodajský přehled Guru Weekly bude zasílán na uvedenou emailovou adresu každý týden. Zaškrtnutím souhlasím s jeho zasíláním.