Dotyk vydává další titul, ekonomický Byznys Dotyk

pondělí, 01. prosince 2014, 07:00 Internet & Mobil MediaGuru

Vydavatel tabletových titulů Dotyk přichází s další novinkou, ekonomickým Byznys Dotyk.

Společnost Tablet Media v pondělí vydá první číslo týdeníku Byznys Dotyk. Titul, který je posledním z nedávno představených novinek tabletového vydavatelství, má poskytovat přehled nejpodstatnějších témat a událostí v české i zahraniční ekonomice a byznysu. Stejně jako poslední z přírůstků Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení bude zdarma.

Byznys Dotyk chce podle ředitelky redakcí Evy Hanákové nabídnout kvalitní ekonomické čtení. "Důraz je kladen na práci s daty a se zahraničními zdroji. Díky tabletové platformě budeme u větších textů využívat interaktivní, ale velmi jednoduché infografiky, animované grafy nebo prolinky na zajímavé knihy," řekla ČTK Hanáková. Podle ní se v posledních letech ekonomické tituly rozkračují čím dál šířeji, zatímco společenská periodika pokrývají i sféru byznysu.

Na rozdíl od společensko-publicistického týdeníku Dotyk, který se loni v květnu stal prvním titulem vydavatelství, budou texty v Byznys Dotyku výrazně kratší. Vzorem je podle Hanákové rozsah a obsah článků, který nabízí například The Economist. "Jednoduše řečeno: když budete číst Byznys Dotyk, budete mít přehled o tom, co je skutečně důležité a co je v hledáčku renomovaných zahraničních médií," poznamenala Hanáková.

Dotyk Byznys vede Libor Akrman, který přišel z iHNed.cz a jeden čas mu i šéfoval. Byl také hlavním redaktorem projektu ProByznys.Info, který se zaměřuje na malé a střední podniky. V redakci je dále například Jan Strouhal, který pracoval v Hospodářských novinách nebo v agentuře Reuters. Do nového periodika budou ale přispívat i redaktoři Dotyku, například Jiří Pšenička, Martin Mařík nebo Táňa Králová. 

Hlavním cílem je podle Hanákové dostat se brzy do povědomí čtenářů. "Co se týče čísel, stačí se podívat na prodeje stávajících ekonomických týdeníků. Jejich reálné prodeje tzn. po odečtení výtisků rozdávaných a prodávaných za méně než polovinu ceny, se pohybují kolem cca 11 tisíc. Pokud se nám podaří dosáhnout do roku od rozjezdu podobných čísel, budu to považovat za úspěch," dodala.

Vydavatelství Tablet Media bylo založeno v lednu 2013, od loňského května vydává první český čistě tabletový magazín Dotyk. Týdeník získal prestižní mezinárodní cenu Nejlepší evropský tabletový časopis roku a zvítězil i ve dvou domácích soutěžích. V listopadu Tablet Media začala vydávat měsíčník o královských rodech Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení. V čele vydavatelství stojí mediální manažer Michal Klíma a ředitelka redakcí Eva Hanáková. 

Byznys_Dotyk