Letošní vánoční nadílka české reklamy

pondělí, 23. prosince 2019, 15:45 Reklama MediaGuru

Mnozí čeští zadavatelé si letos na Vánoce zahráli na emocionální notu.

Zdroj: Repro YT Albert ČR

Zdroj: Repro YT Albert ČR

České reklamy s vánoční tematikou letos pracují především se sváteční atmosférou. K jejímu dotváření využívají motivy pečení perníčků, ozdobený stromeček, školní besídky, rozdávání dárků i radosti, všeobecné pohody či sdílení zážitků.

S emocemi z vánoční besídky si letos pohrál mobilní operátor Vodafone, který i na Vánoce připomíná své spojení s UPC. Hlavní dětské role se ujal synovec Vojty Kotka Alessandro Flavio Rosso a vedle Ondřeje Vetchého si v reklamě zahrál i jeho osmiletý syn Aron. Pod kampaní je podepsána agentura McCann.

T-Mobile svou letošní vánoční kampaň postavil na vytvoření pohody uprostřed jedné sněhové kalamity na vlakových kolejích. Narychlo ozdobený vánoční stromek, vaječný koňak, nějaké to cukroví, a hlavně vánoční pohádka dokážou i ve vlaku své divy. Kampaň pochází z dílny agentury Saatchi & Saatchi.

O2 i na Vánoce zůstává ve vesmíru a vánoční pohodu nahradil produktovým sdělením. Kampaň vznikla ve spolupráci s interní kreativní agenturou Oliver.

Cenu o nejdelší vánoční kampaň letos pomyslně vyhrává Mall.cz, který s první fází komunikace začal už v polovině září. S kapřicí Libuškou, kterou namluvila Jiřina Bohdalová, e-shop nejdřív upozorňoval, že už „se to blíží“. Následovaly slevy na Black Friday a potom vánoční píseň, kterou tentokrát složil a nazpíval Marek Ztracený. Kreativa kampaně je dílem studia Yinachi.

Z obchodních řetězců se do vánoční kampaně pustil například Albert, který letos navázal na loňský příběh malého Darebáčka. O rok starší se malý hrdina i letos rozhodne k dobrému skutku a pracně vytvořené perníčky potají rozdá lidem ve svém okolí. Kampaň připravila opět VCCP.

Penny Market nasadil na českém trhu svou mezinárodní kampaň, v níž připomíná, že „Vánoce jsou pro všechny děti, i ty, co jsou stále v nás“. Kreativu vytvořila německá agentura Serviceplan, pro český trh ji adaptoval Jiří PleskotHullabaloo.

Kaufland svou vánoční kampaň letos propojuje s poslední epizodou Star Wars, která 19. prosince přijde do českých kin. Na tuzemském trhu uvádí svůj globální spot, v němž upozorňuje, že každý den mohou být lidé součástí síly dobra. Součástí kampaně je i sběratelská akce na tematické karty a album. Kreativa vznikla interně v týmu Kauflandu pod vedením Holgera Oehrlicha

Kofola letos poněkud pozměnila svůj tradiční spot s prasátkem. Zatímco základní část zůstala stejná, změny dostál tag-on, který doposud patřil většinou limitovaným edicím. Nyní se v něm však odehrává pokračování příběhu prasátka Zlatušky, která se dostává až na hvězdnou oblohu. Pod novou verzí kampaně je podepsána agentura WMC Grey.  

Na Zásilkovánoce překřtila tradiční svátky Zásilkovna. Vybrané dárky v kampani zabalila do firemní červené barvy a poslala je influencerům. Součástí kampaně je i soutěž o zaslaný nákup zdarma. Kampaň je dílem agentury Jirky Krále Social Park.

Zdroj: Zásilkovna

Zdroj: Zásilkovna

Spíše na vánoční, potažmo i silvestrovské party se ve své kampani soustředí Hanácká vodka, která chce spolu s Matějem Ruppertem naučit Čechy pár nekomplikovaných tanečních kroků. Kreativní koncept pochází od Comtech_CAN.

-stk-