AdParáda: V prosinci zaujal Mall se svým sloním maskotem

úterý, 2. února 2021, 07:25 Reklama MediaGuru

Přinášíme shortlist deseti nejlepších prosincových kampaní, sestavených reklamní hitparádou ADC.

Hostem prosincové AdParády byl Martin Komora, marketingový ředitel Mallu, zdroj: ADC.

Hostem prosincové AdParády byl Martin Komora, marketingový ředitel Mallu, zdroj: ADC.

Ve spolupráci s Art Directors Club (ADC) zveřejňujeme top 10 nejlepších kampaní, které byly vytvořeny během prosince na tuzemském trhu. Nejvíce zaujala animovaná novinka od Mall.cz, který vsadil na sloního hrdinu. Marketingový ředitel e-shopu Martin Komora byl také hostem podcastu ADC Kitchen. Jaké bylo hodnocení, si můžete poslechnout na SoundcloudSpotify a Apple. 

Mall.cz: „Malé i velké radosti pro všechny“ – in-house

Mall.cz odstartoval před vánočními svátky svůj nový komunikační koncept se sloním hrdinou. Ten má prezentovat distinktivní prvek, představovat charakter, ke kterému si zákazníci vybudují pozitivní vztah. Kreativní koncept a animované spoty vznikly spoluprací marketingového týmu Mall.cz s Pavlem W. Přibylem z dua Wilhelm Kinga a produkcí internetové televize Mall.tv. Animaci vytvořil Radovan Surý s animačními studii BareBear production a PFX.  

Albert: „Ať sněží ,díky’ kolegům“ – VCCP

Řetězec Albert vůbec poprvé spustil veřejně vlastní zaměstnaneckou kampaň. Motivem kampaně bylo motto: „Ať sněží ,díky' kolegům za kouzla nejen na Vánoce“. Kreativní konceptem je dílem VCCP, o produkci se postaralo Bistro Films, režie se ujala Jasmina Blažević. 

Sportisimo: „Dárek, co nebude ležet ve skříni“ – Bumerang Film 

Hlavním motivem vánoční kampaně řetězce se sportovním vybavením Sportisimo se stala obyčejná skříň. Nabádala ke koupi dárků, které nebudou po Vánocích jen „ležet ve skříni”. Tváří kampaně se stal český beatboxer, komik a moderátor Petr Nasty Cerha. Kampaň vznikla ve spolupráci se zlínskou produkcí Bumerang Film a na režisérskou židli zasedl Jonáš Vacek.

Mary’s Meals – „Stačí 2 Komenský“ – Cheil Czech 

Dobročinné hnutí Mary’s Meals připravilo osvětovou kampaň, jejímž ústředním motivem se staly dvě bankovky s Komenským. Právě za tuto částku hnutí zajišťuje jídlo dětem ve školách v rozvojových zemích téměř na celý rok. S původním nápadem přišli Tereza Boukalová a James Dang v rámci soutěže Young Lions. Finální rozpracování realizovala Tereza s Markem Malisem jako loňští vítězové Young Lions.

Hanácká vodka: „Pure Dance Spirit“ – Comtech Can

Hanácká vodka přišla s novým spotem poté, co byl původní loňský zakázán. Tváří zůstal Matěj Ruppert, jenž opět tančí, zpívá a zve k oslavám konce roku. Realizaci spotu měla i tentokrát na starosti agentura Comtech Can ve spolupráci s Boogie Films. O režií se postaral Adam Vopička.

Intersnack: „Film začíná Chio popcornem“ – McCann Prague

Novinka Chio Popcorn se představila na pozadí filmového prostředí. Využila k tomu sedm různých filmových žánrů. Cílem bylo vytvořit z popcornu neodmyslitelnou součást při sledování filmu. Kampaň vytvořila agentura McCann Prague. 

Amnesty International: „Klíčem ke svobodě je obyčejná tužka“ – Story TLRS

Maraton psaní dopisů obětem bezpráví funguje v Amnesty International už přes deset let, jeho cílem je napsání a odeslání co největšího počtu dopisů českou veřejností na podporu konkrétních lidí. Letošní kampaň od Story TLRS pracovala s myšlenkou, že „Klíčem ke svobodě je obyčejná tužka“. 

Zdroj: Amnesty International

Zdroj: Amnesty International

Úřad vlády ČR: „Začátek očkování, symbol plný naděje“ 

Vláda spustila o svátcích kampaň na propagaci očkování proti covidu. Za recitování Jitřní básně od Jiřího Wolkera oslavuje momenty, které lidem v pandemii chybí. Jde o první aktivitu vzešlou ze spolupráce, kterou Úřad vlády navázal s profesními organizacemi poté, co zrušil na komunikační kampaň řádnou zakázku. Kreativa spotu byla zpracována pro bono, hrazená byla pouze produkce, a to agentuře Procoma, která spot vyrobila.

Gorenje: „Mám páru“ – Innovate 

Výrobce domácích spotřebičů Gorenje v nové kampani podporuje všechny, kteří se nebojí zkoušet nové věci. Kampaň stojí na pračkách s chytrou technologií. V pražském obchodním centru Letňany oslovovala proto kolemjdoucí mluvící pračka, jež jim zadávala různé úkoly a za jejich splnění je odměňovala. 

Mattoni: „Rozbalte to“ – Lisbeth

Minerální voda Mattoni svou kampaní „Rozbalte to“ pomáhá restauracím, jejichž provoz je omezený protipandemickými restrikcemi. Nabádá k nákupu jídla s sebou. Natáčení spotů zaštítil Tomáš Lomič s Boogie Films.

O finalistech rozhodovali členové ADC:

  • Ivan Soukup (freelance)
  • Dejan Štajnberger (VCCP)
  • Radim Dittrich (Action Please)
  • Rade Šaptovič (VCCP)
  • Honza Marcinek 
  • Petr Vlasák (Comtech Can)
  • Pavel W. Přibyl (Wilhelm Kinga)
  • Tomáš Kopecký (dotcom.)
  • Miky Karas (Madmonq)
  • Slávek Zajíc

Výsledky listopadové AdParády si můžete poslechnout v podcastu ADC Kitchen.

K dispozici na platformách Soundcloud, Spotify a Apple.

-stk-